خواص ترکیب روغن زیتون و روغن کنجد (معجزه سلامتی)

خواص ترکیب روغن زیتون و روغن کنجد

روغن زیتون و روغن کنجد بعنوان بهترین روغن ها برای سلامتی بدن شناخته و معرفی شده اند. هر فردی برای سلامتی خود نیاز به خوراکی های متنوعی دارد که مستقیم یا غیر مستقیم، در سلامتی او موثر است. اگر روغن مصرفی خانوار به غلط انتخاب شود، میتواند در بلند مدت، ضررهای جبران ناپذیری را به سلامتی انسان وارد کند.

البته تشخیص روغن زیتون اصل و همچنین روغن کنجد اصل به این سادگی ها هم نیست. البته افرادی هم هستند که به دلیل دانش کافی از خواص روغن زیتون و کنجد، و استفاده مستمر و همیشگی، شناخت روغن زیتون اصل و روغن کنجد اصل، برایشان آنچنان سخت نیست؛ در مجموع میتوان گفت، شروع تغییر سبک زندگی می تواند از روغن مصرفی باشد تا سالم تر زندگی کنیم.

روغن کنجد یا زیتون؟ کدامیک بهتر است؟

تقریبا همه ما با نام روغن کنجد و روغن زیتون آشنا هستیم. خواص روغن زیتون مخصوصاً کالری روغن زیتون با سفارشاتی که پزشکان و محققان مختلف ایران و جهان به آن داشته اند ثابت شده است و در مصرف روغن زیتون نباید هیچ گونه تردیدی داشت و باید در صورت توان ، زودتر این روغن را جایگزین روغن های فروشگاهی کرد. فروشگاه های مختلفی هم اقدام به عرضه و فروش روغن زیتون بصورت حضوری و اینترنتی کرده اند که یکی از معتبرترین و اصل ترین روغن زیتون های کشور در فروشگاه زیتون ۰۱۳ به فروش میرسد که میتوانید از سایت این فروشگاه ثبت سفارش خود را انجام دهید.

اما یک نکته بسیار مهم در مورد روغن کنجد اینکه بسیاری از افرادی که در جامعه ما هستند از این موضوع بی خبراند و به اشتباه از روغن کنجد بعنوان روغن خوراکی استفاده میکنند؛ در صورتی که روغن کنجد که جلوی چشمتان روغن گیری می شود، به گفته یکی از حکمای معروف طب سنتی، این روغن فقط مصرف مالشی و درمان موضعی دارد و فقط روغن ارده کنجد است که خوراکی است. پس دقت کنید که روغن ارده کنجد خوراکی بوده و فواید بسیاری نیز دارد و نباید از روغن کنجد برای مصارف خوراکی استفاده شود.

ترکیبات روغن زیتون

روغن زیتون از سالیان دور تا به حال به روشهای مشخصی روغن گیری میشده، مثلا در قدیم الایام و تا چند دهه قبل، روغنگیری زیتون توسط سنگ مخصوص روغنگیری و با فشار سنگ گردان انجام شده و در چند دهه اخیر، این کار توسط دستگاه های پیشرفته روغن گیری زیتون براحتی انجام می شود. روغن گیری پرس سرد بهترین نوع روغنگیری است به دلیل آنکه تمام خواص روغن زیتون حفظ میشود.

روغن زیتون از ترکیبات زیر تشکیل شده است
اسیدهای چرب غیر اشباع
ویتامین D
ویتامین A
ویتامین K
ویتامین E
 آنتی اکسیدان
مواد معدنی

کالری روغن کنجد چقدر است؟

روغن ارده کنجد یک روغن خوراکی مفید است که همسطح روغن زیتون، فواید زیادی در سلامتی بدن و خصوصاً لاغری و تناسب اندام افراد دارد. البته همانطور همانطور که روغن زیتون مالشی  برای مصارف درمانی کاربرد دارد، روغن کنجد هم میتواند در مصارف مالشی تاثیر خوبی داشته باشد.

قابل توجه است که روغن ارده کنجد، کالری بالایی داشته، لذا باید از مقدار مناسب آن برای رژیم یا مصارف خوراکی خود بهره ببرید. اگر بخواهیم میزان کالری یک قاشق غذاخوری روغن ارده کنجد را اندازه گیری کنیم، که ۱۴ گرم می شود، معادل ۱۲۰ کالری دارد. پس باید توجه داشت که روغن کنجد غیرخوراکی و روغن ارده کنجد خوراکی و سالم و مفید است.

ترکیبات روغن کنجد از چیست؟

روغن کنجد بیشتر در مصارف پزشکی کاربرد داشته به نحوی که برای ماساژ و بصورتی مالشی مورد تایید اکثر پزشکان طب مدرن و طب سنتی است و تاثیر مصرف مالشی آن به اندازه روغن زیتون مالشی است.

روغن کنجد خوراکی را فقط با نام روغن ارده کنجد بشناسید و فقط از روغن ارده کنجد برای مصارف خوراکی استفاده کنید زیرا تمام خواص آن حفظ شده و برای سلامتی مفید است.

روغن کنجد از ترکیبات زیر تشکیل شده است
اسیدهای چرب غیر اشباع
ویتامین E
ویتامین K

فواید روغن زیتون و روغن کنجد برای بدن

روغن زیتون یا روغن کنجد؟

بهترین روغنی که میتواند برای سلامت بدنتان مفید باشد با توجه به تحقیقاتی که توسط پزشکان و محققان برتر جهان انجام شده، روغن زیتون است و روغن کنجد نیز فواید بسیاری برای بدن دارد که نوع خوراکی آن فقط روغن ارده کنجد است که بصورت روغن سرخ کردنی هم قابل استفاده است.

از روغن زیتون در موارد مختلفی مانند موارد زیر استفاده می شود:

 • استفاده در انواع غذا جهت پخت و پز
 • استفاده در غذاهای تفت دادنی و سرخ کردنی
 • استفاده از روغن زیتون در انواع خوراک مانند سالاد و …
 • استفاده در رژیم های لاغری معتبر
 • استفاده از روغن زیتون مالشی برای درمان دردهای مفصلی
 • استفاده از روغن زیتون مالشی برای تقویت پوست و مو
 • استفاده از روغن زیتون مالشی برای ماساژ

همچنین از روغن کنجد برای مصارف زیر استفاده می شود:

 • استفاده از روغن ارده کنجد برای پخت و پز و سرخ کردن غذا
 • استفاده از روغن کنجد جهت ماساژ بدن
 • استفاده از روغن کنجد برای تقویت پوست

جمع بندی

ترکیب روغن زیتون و روغن کنجد میتواند زندگی سالم و طول عمر بیشتر را به شما هدیه دهد. با توجه به افزایش قیمت چشمگیر روغن های مایع فروشگاهی و زیان بار بودن آنها برای سلامتی بدن، پیشنهاد می کنیم از روغنهایی که در این مقاله درمورد آنها صحبت شد استفاده کنید. شاید بعضی اوقات خرج های بیهوده ای داشته باشم و اگر آن را مدیریت کرده و برای خرید روغن سالم مقداری بیشتر هزینه کنید قطعاً در دوران بزرگسالی و پیری نتیجه آن را در سلامت بدنتان خواهید دید.

آیا قیمت روغن زیتون با روغن کنجد متفاوت است؟

قیمت روغن زیتون نسبت به روغن کنجد بالاتر است زیرا روغن کنجد خوراکی نیست و مردم آن را با روغن ارده کنجد اشتباه گرفته و با قیمت پایین تری خریداری میکنند، اما قیمت روغن ارده کنجد تقریباً با روغن زیتون اصل برابر است و بدلیل آنکه روغن زیتون خواص بیشتری دارد، مقداری گرانتر فروخته میشود.
آرزوی همه ما داشتن تن سالم و سرحال است در حالی که اگر برنامه غذایی متشکل از مواد غذایی ارگانیک و سالم نداشته باشیم این امر محقق نمی شود. پس خوب میشود اگر مردم بتوانند از روغن های سالم مانند روغن زیتون فرابکر و روغن ارده کنجد در پخت و پز استفاده کنند که یکی از فواید اصلی آن سلامت قلب و عروق است که با مصرف این روغنها سالم خواهند بود.

بین روغن زیتون و روغن کنجد کدامیک از نظر علمی الویت مصرف داشته و برای سلامتی بدن مفید تر است؟

طبق تحقیقات بزرگترین مراکز تحقیقاتی ایران و جهان، اولین و سالم ترین روغن برای خوراک انسان روغن زیتون فرابکر است که درخت زیتون آن در آب و هوای مدیترانه ای مانند شهرستان رودبار گیلان رشد می کند و روغن زیتون این درخت در ایران، با کیفیت ترین روغن محسوب می شود که کیفیت آن همسطح روغن زیتون های کشورهای با آب و هوای مدیترانه ای است. بعد از روغن زیتون، روغن ارده کنجد و روغن آفتابگردان اصل، (نه روغن آفتابگردان های فروشگاهی) توصیه می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
محصولات ارگانیک فروشگاه زیتون 013

4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • من قبلا یه مدت روغن کنجد می خوردم چون طب سنتی رو یه مدته که قبول دارم و تاثیرش رو دیدم. بعد متوجه شدم اصلا اشتباه فهمیدم و نباید روغن کنجد رو بخوری بلکه روغن ارده کنجد خوراکیه و بعدش هم نتونستم گیر بیارم بعد متوجه شدم بهترین روغن خوراکی روغن زیتون خالص هست که بعد از تحقیقاتی که کردم این سایت رو به من معرفی کردند. ۱۰ لیتر روغن سفارش دادم با وجدان بخوام بگم یکی از خوشمزه ترین روغن هایی بود که می خورم و اومدم به بقیه هم پیشنهاد کنم از این سایت بخرید.

  پاسخ
 • خانم محمدی
  2022-11-17 11:22 ق.ظ

  ما از این سایت روغن زیتون با کیفیتی گرفتیم که واسه سرخ کردن هم تونستیم استفاده کنیم البته خودشونم گفته بودن که میشه ولی نمیدونم چرا قبلا شنیده بودم که نمیشه سرخ کرد. من انجام دادم خیلی خوشمزه هم شد. از این روغن زیتون خالص ۰۱۳ تو اکثر غذاهام استفاده میکنم. به نظرم بین روغن زیتون و روغن کنجد بهترین روغن روغن زیتون باشه.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست